Informacje o Jaskinii Orydnskiej

Jaskinia Ordyńska – to najdłuższy znany w Rosji podwodny labirynt korytarzy i komnat. O jego fenomenie świadczy fakt, że jest to jaskinia gipsowa. Co się z tym wiąże – wnętrze nie przypomina znanych nam typowych jaskiń ze zjawiskami krasowymi w postaci stalaktytów, stalagmitów. W Jaskini Ordyńskiej formacje skalne układają się w postaci bloków gipsowych, tworząc niespotykany nigdzie indziej, unikatowy krajobraz podwodny. „Cud Uralu” - jak mówią o niej, znajduje się w Rosji, na pograniczu Europy i Azji. Dokładnie u podnóża uralskiego pasma od strony zachodniej.

Baza nurkowa

Zakwaterowaniezaplecze techniczne

Zabezpieczenie medyczne

Baza znajduje się nad jaskinią. W skład bazy jest kilka drewnianych domków mieszkalnych z węzłem sanitarnym, każdy domek składa się z 2 osobnych sypialni dwuosobowych. W pokojach jest pościel, ręczniki, pokoje są ogrzewane i jest ciepło nawet w bardzo siarczyste mrozy. Obiekt jest przygotowany do przyjęcia 20 osób jednocześnie. Ponadto jest budynek bazy, pokoje służbowe, pokój dzienny z kuchnią (sala odpraw, wykładów – jest WiFi).


  • - Gazy: Air, Oxygen, Nitrox
  • - Na zamówienie hel, argon
  • - Na zamówienie sorbent do rereatherów
  • - Zdecydowana większość nurków nurkuje na obiegach otwartych, dlatego na wyposażeniu bazy są zestawy Side Mount 2x12, 2 x 15, Twin 2 x 12 , 2 x 15, stage 12, 16l
  • - 2 kompresory coltri sub

Komora dekompresyjna znajduje się w mieście PERM – 120 km od bazy, na miejscu jest tlen, apteczka medyczna, najbliższe pogotowie ratunkowe znajduje się w mieście Kungur 30 km od bazy, punkt medyczny znajduje się w osadzie Orda 2 km od bazy.
  • Sypialnie 2 osobowe
  • Pokój dzienny z kuchnią
  • WiFi
  • Suszarnia, przebieralnia
  • Przygotowalnia sprzętu
Nurkowanie w jaskinii

ORDA CAVE

Z uwagi na to, że warunki panujące w grocie są dość wymagające, nurkowanie w tym miejscu zaleca się tylko doświadczonym, „zimnolubnym” nurkom. Temperatura wody to 4 stopnie Celsjusza w okresie letnim oraz 7-8 stopni Celsjusza zimą. Około 6-cio kilometrowy odcinek podwodnego labiryntu robi wrażenie!

Ukryte złoto

Baza nurkowa

Jaskinia

Program

kuchnia rosyjska

Kuchnia rosyjska, ukraińska, smaczne posiłki przygotowuje lokalna kucharka.
Na śniadania w Rosji, zwłaszcza na prowincji, często są zupy mleczne w różnej postaci, a nawet kasza gryczana z masłem.

ORDA CAVE EUROPA

adres:
ul. Kapelanka 1A
30-347 Krakow, Poland
+48 12 266 02 02
+48 501 770 995

Info:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Newsletter

Deutsch, Englisch: Alexander; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Englisch, Russisch: Karina +4850170995; Whats app, Ist; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Englisch, Italienisch, Französisch, Spanisch: Justyna +48508277778, Whats app; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Instructor support and courses: Artem Kirillov
Tours and service, transfers Moscow – Sergey Kovale (English, French, Espaniol, Italia, German, Polsih)
Service in the base - Volodia (Russian)
Owner of the Base – Andrey Gorbunov (English, Russian)
Media press – Andrey Gorbunov, Pavel LApshin